Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Trek Remedy 2017

Coraz szybciej rosnąca popularność enduro w kolarstwie górskim może oznaczać tylko jedno: wyścig zbrojeń. Rowery trailowe muszą być stabilniejsze, bardziej wytrzymałe i przede wszystkim: radzić sobie na podjazdach lepiej, niż kiedykolwiek dotąd było to konieczne. Trek jako lider branży nie mógł pozostać w tyle i stąd wyszlifowany jak najdroższy brylant model Remedy, czyli dosłownie lek, rozwiązanie problemów z jakimi może spotkać się zawodnik enduro.

remedy 1

Rowery Remedy to przede wszystkim najnowsza technologia górska zainstalowana na wydłużonej i oferującej większy skok zawieszenia ramie. W roczniku 2017 Remedy wyposażony został w najlepsze technologie, jakie inżynierowie Treka opracowali we współpracy z partnerami od osprzętu. W topowym modelu Remedy 9.8 otrzymujemy powalającą mieszankę najlepszych patentów: rama z włókna węglowego OCLV Mountain (aluminiowa dolna rura wahaczy), skok 150mm na zawieszeniu RockShox (nieśmiertelny Pike z przodu, z tyłu Deluxe RT3 z systemem RE:aktiv), system zmiennej geometrii dzięki łożysku EVO Link, Advanced Breaking Pivot, czyli opatentowany przez Treka system umożliwiający swobodne działanie zawieszenia niezależnie od użycia hamulców, oraz rurę dolną Straight Shot, gwarantującą maksymalną sztywność i optymalne przeniesienie mocy.

 

Kilka słów o innowacjach: zastosowany z tyłu amortyzator wyposażony jest w system RE:aktiv, który automatycznie dopasowuje twardość dampera do podłoża i wykonywanych manewrów, zapewniając tym samym najlepszą możliwą trakcję i jak najmniejszą utratę mocy. Amortyzator reaguje na “dane” otrzymywane z podłoża i wykonywanego manewru, dopasowując swe zachowanie tak, by jeździec nie musiał tracić czasu i skupienia na dostosowywanie zawieszenia w trakcie jazdy. Jest to rozwiązanie zaczerpnięte z bolidów Formuły 1.

remedy 3

EVO link jest to regulowane łożysko w wahaczu, pozwalające na obniżenie osi supportu o 10mm. Mogłoby się wydawać, że ten jeden centymetr nie zrobi różnicy, ale wykonanie takiego zabiegu zupełnie zmienia właściwości jezdne roweru. Obniżona oś supportu oznacza lepszą stabilność przy zjazdach, zbliżając geometrię do tej znanej z freeride’ówek, oraz praktycznie uniemożliwia przelot przez kierownicę w razie upadku.

 

Ponadto możemy spodziewać się sztycy z dropperem w Bontrager w każdym modelu.

 

Remedy 2017 dostępny jest w następujących wariantach cenowych:

 

Remedy 9.9 Race Shop Limited: 31 499 PLN

Remedy 9.8: 21 999 PLN (wersja damska w tej samej cenie)

Remedy 9 Race Shop Limited: 16 199 PLN

Remedy 8: 13 199 PLN (wersja damska w tej samej cenie)

Remedy 7: 10 999 PLN

 

Facebook

Kontakt

Warszawa - Branickiego 10 (Miasteczko Wilanów)
tel: 22 22 55 705
Warszawa - Bitwy Warszawskiej 1920 r. 23
tel: 22 374 55 29
Warszawa - Al. KEN 49
tel: 22 405 80 45 
 Warszawa- Ostrobramska 64
 tel: 22 612 50 04
Warszawa - Rzeczypospolitej 24e (Miasteczko Wilanów)
tel: 22 224 44 44 


 
Kontakt mail: airbike@airbike.pl